dętki duro

dętki duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju aut całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać cieszyć się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go dobrze przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep.rowery.pl

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go słusznie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower całkowicie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.