Oświetlenie pojazdów – jakim sposobem wybrać lampy przednie i tylne. O reflektorach samochodowych słów parę

Oświetlenie pojazdów – jakim sposobem wybrać lampy przednie i tylne. O reflektorach samochodowych słów parę

Samochodowe oświetlenie zewnętrzne obejmuje wszelkie światła na całym obwodzie pojazdu silnikowego. Takie oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne przez prawo i istnieją sztywne przepisy, które muszą być spełnione, by jakakolwiek funkcja oświetlenia była dozwolona w ruchu drogowym.

producent oświetlenia dla automotive

Oświetlenie pojazdu – czy wyłącznie funkcja?

oświetlenie robocze

Oprócz ewidentnej roli funkcjonalnej, światła zewnętrzne pojazdu są też uważane za biżuterię auta. Już dawno temu światła ewoluowały od czysto technicznych szczegółów samochodu do designerskich akcentów.
W jaki sposób lampy przednie oraz tylne spełniają estetyczną funkcję w samochodzie?
* kreują wzrokową identyfikację brandu,
* kreują wyrazisty design,
* przyciągają spojrzenie na drodze.
 

Projektowanie oświetlenia do


Często okazuje się, że synergia formy i funkcji w wyborze oświetlenia jest tak znacząca, iż powstają nawet firmy specjalizujące się w tym temacie – https://oeindustry.com jest perfekcyjnym przykładem. Jeżeli w związku z tym zależy Ci na indywidualnym designie reflektorów, bez naruszania ustawodawczych standardów – porządniej zaufać takim inżynierom, aniżeli podejmować pochopne decyzje.
Czy troska o design oświetlenia samochodowego to istotna sprawa?
Nie ma bezpiecznej jazdy bez posiadania samochodowego oświetlenia zewnętrznego zgodnego z regułami prawnymi konkretnego kraju, czy rejonu. Oprócz regulacji prawnych ważną funkcję odgrywa także branding oraz estetyka. Na przykład tylne światła dają nadzwyczaj dobrą okazję do zaprojektowania indywidualnego projektu bądź też rozróżnienia serii modeli w czasie powtarzających się szczegółów projektu. To ma znaczenie i jeśli jest odpowiednio wykonane – uwydatnia prestiż samochodu.