restauracja włoska Bianca Kraków

restauracja włoska Bianca Kraków

Wyjątkowa włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród szerokich możliwości, jakie daje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. włoska restauracja w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film